Market Çantası

Günümüzde plastik poşetler çevreye çok zarar verdiği için ücretli hale getirildi. Çevreye zarar vermemek adına bez çantalar üretildi. Herkes bu çantalardan almaya başladı. Bu bez çantalar plastik poşetlere göre hem daha dayanıklı ve uzun ömürlü, hem de çevreye zararsızdır. Bu çantaları kullanmak her zaman için daha mantıklıdır. Fiyat olarak da plastik poşetlere göre daha pahalıdır ama bir kere alınca defalarca kullanabilirsiniz.

Bez Alışveriş Çantaları Neden Kullanılmalıdır?

Bu konu hakkında bilgi sahibi olmayan insanlar, bez alışveriş / market çantası kullanım sebeplerini merak etmektedirler.

Bu çantaları kullanmak için pek çok sebep vardır. Bu sebepler;

  • Bez çantaların ham maddesi pamuktur, geri dönüştürülebilir.
  • Plastik poşetler gibi kanser riski oluşturmaz.
  • Uzun ömürlüdür, pek çok defa kullanılabilir.
  • Ham maddesi pamuk olduğu için, koruyucudur. Plastik poşetler gibi şeffaf değildir.
  • Ağır ürünleri kolayca taşır, dayanıklıdır. Ancak, dayanıklılığı dikiş kalitesine bağlıdır.
  • Bez çantalarla çevre kirliliği %40 oranında önlenebilir.

Bez alışveriş çantalarını kullanmak için böyle birçok sebep vardır. Hem doğa dostu, hem de insan sağlığı için herhangi bir tehdit oluşturmayan bu çantaları herkes kullanmalıdır.

Bez Çanta Nerelerde Kullanılır?

Bez çanta en fazla marketlerde alışveriş yaptıktan sonra kullanılır. Ancak, bu çantalar çok işlevseldir. Sadece market alışverişlerinizde değil, dışarı çıkarken veya bazı eşyalarınızı taşırken de rahatlıkla kullanabilirsiniz. Farklı bez çanta modelleriyle hem çevre dostu hem de şık olabilirsiniz.

Bez Çanta Modelleri

Bu çantalar genelde beyaz veya krem renklerinde olur. istecanta.com ‘da uygun fiyatlı olarak satılır. Dilediğinize göre uzun veya kısa saplı tercih edebilirsiniz. Renkli ve eğlenceli tasarımları ile bu çantaları çok seveceksiniz.

Bez Alışveriş Çantasının Özellikleri

Tasarımlı bez çantalar da doğaya zarar vermez. Bu çantaların tasarımları su bazlı maddeler ve boyalarla yapılmaktadır. İnsanlar ve çocuklar için kullanımı faydalıdır.